close
تبلیغات در اینترنت
عیدی بزرگ‌تر از سایر اعیاد
عیدی بزرگ‌تر از سایر اعیاد
عید سعید فطر شهادت حضرت علی (ع) شب قدر میلاد امام حسن مجتبی (ع) رمضان
آخرین مطالب
لینک دوستان
+ نویسنده مهدی شجاعی در چهارشنبه 08 مهر 1394 | نظرات()

عید غدیر، حقیقتاً یکی از عظیم‌ترین اعیاد اسلامی است و بنابر بعضی از روایات، بزرگ‌تر از اعیاد دیگر است و در این باب که فضیلت عید غدیر نیست به دیگر اعیاد، چقدر افزون‌تر است، روایات معتبری هم داریم.(4)

غدیر، عیدی حقیقی

مسأله غدیر؛ یعنی گزینش علم و تقوا و جهاد و ورع و فداکاری در راه خدا و سبقت در ایمان و اسلام و تکیه روی اینها در تشخیص و تعیین مدیریت جامعه. این قضیه، یک قضیه ارزشی است. به این معنا، غدیر نه برای شیعیان، بلکه برای همه مسلمانان، آموزنده و حاوی درس است و می‌تواند مورد تجلیل و تکریم قرار بگیرد. عید غدیر، حقیقتاً برای مردم عید است؛ چون به یاد آورنده یک امر حساس و مهم است.
امروز گرفتاری‌های عمده ملّت‌ها در دنیا، گرفتاری ناشی از مدیران و دست‌های گرداننده جامعه است. آنها فاسدند که فساد در دولت‌ها، ریشه همه ارزش‌ها و اصالت ها را می‌کند و از بین می‌برد. آنها فاسدند که ملّت‌ها،
ذلیل و برده و نوکر صفت بار می‌آیند. آنها فاسدند که قدرت‌های شیطانی، بر ملّت هایشان تسلط پیدا می‌کنند. آنها فاسد و بی‌بند و بارند که در متن جوامع شان، ایمان به کلی رخت بر می‌بندد. امروز، این بلای عمومی جوامع غربی است؛ بلای بی‌ایمانی و سردرگمی و عدم تکیه روحی به یک نقطه مطمئن و بقیه انواع فساد هایی که در دنیا هست. چیز خیلی خطرناک و بلای بزرگی است و همین نقطه، جوامعی را که به آن دچار هستند، به باد فنا خواهد داد. این ظواهر، تعیین کننده نیست. این مهم است که آحاد یک ملّت، بر گرد یک محور ایمانی جمع نشده باشند.


تعداد بازديد : 62